lektura - Mój ogród japoński

Idź do spisu treści

Menu główne:

inspiracje

Pozycja autorstwa Marka Majorowskiego, którą polecam każdemu kto zaczyna swoją przygodę z ogrodem w stylu japońskim. Opisuje historie i wszystkie style kompozycji ogrodów kraju kwitnącej wiśni. Jest cennym źródłem  wskazówek jak stworzyć swój wymarzony japoński ogród.

Przepięknie wydana książka w formie  albumu znanego i cenionego na świecie bonsaisty  Harry'ego Tomlinsona , która wprowadzi  nas w tajniki formowania i pielęgnacji drzewek bonsai. Wiedze pozyskaną z tej książki z możemy wykorzystać przy kształtowaniu większych  drzew w naszym ogrodzie.

Ilustrowany poradnik Volkera  Friedricha, szeroko wyjaśniający gdzie, jak i po co stosować kamień naturalny w naszym przydomowym otoczeniu. Jak zaaranżować ogródek z wybrukowaną alejką, schodami, fontanną i kamiennym miejscem do siedzenia? Jak łączyć kamienie z drewnem i z roślinami? Jak z kamienia stworzyć sztukę? Autor dokładnie wyjaśnia sposoby pracy z kamieniami,  opowiada o historii używania ich przez człowieka, prezentuje inspirujące wzory.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego